وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (allinews.ir) توجه!:
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنها دارد.
در صورت عدم وجود اخبار در کادر ذیل، باید مجدد وارد شوید تا به جدیدترین اخبار دسترسی داشته باشید!
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: دنیا که تا قبل از این دولت، بر طبل تهدید و تحریم می‌کوبید، به میز مذاکره برگشت و حق ایران در استفاده صلح‌آمیز از دانش هسته‌ای را رسمی کرد.
 
هاشمی رفسنجانی خاطرات هاشمی از شب‌های عملیات/ دنیا در دولت یازدهم به میز مذاکره برگشت به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از رزمندگان و فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس، با ارائه تحلیلی از روند تاریخی پیروزی انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی دشمنی‌ها علیه ملت ایران و انقلاب و نظام اسلامی، به نقش اساسی مردم در پیروزی و تثبیت انقلاب و نظام و تجربیات ارزشمند کشور در مقابله با تروریست‌ها اشاره کرد و گفت: نتیجه آن حضور مردمی و هوشیاری‌های امنیتی و مقابله با شورش‌های کور و تجزیه‌طلبی‌ها، امنیت مثال زدنی امروز ایران در منطقه نا امن است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را برنامه مشترک شرق، غرب و ارتجاع با پیشتازی یک دیکتاتور مغرور توصیف کرد و گفت: دشمنان در تحلیل‌های نادرست خود، فکر می‌کردند که مانند راهپیمایی نظامیان و مانور نظامی، خیلی زود به تهران می‌رسند و یا لااقل خوزستان را از ایران جدا می‌کنند، اما از غیرت فرزندان ایران اسلامی و مردم آن اطلاع نداشتند که با ندای امام، سیل آسا به سوی جبهه‌ها رفتند و دشمن را در همان مراحل اول پیشروی و اشغال اراضی ایران، زمین‌گیر کردند.

 

هاشمی رفسنجانی، با تشریح اوضاع سیاسی ـ نظامی ایران و مقایسه آن با شرایط ارتش بعث عراق، پیروزی‌های نظامی و سیاسی ایران را معجزه الهی برای یاری رساندن به مردم ایران دانست و گفت: علی‌رغم همه فشارهای سیاسی، اطلاعاتی، تبلیغاتی و نظامی غرب و شرق و حمایت‌های همه جانبه از ارتش بعث، در مرحله اول، اکثر مناطق کشور را از دست متجاوزان پس گرفتیم و در مرحله بعدی، در سازمان ملل، پیروزی مردم ایران را ثبت کردیم.

 

وی، با یادآوری مقطع پایانی جنگ که ارتش بعث عراق با تحلیل اشتباه فکر می‌کرد ایران به خاطر ضعف نظامی و مردمی، قطعنامه را پذیرفته، گفت: عراق دوباره از همان مناطقی که در سال 59 وارد شده بود، به ایران حمله کرد، اما سیل مجدد هجوم مردم به جبهه‌ها، نه تنها آنان را به عقب راند، بلکه مجبور کرد که ملتمسانه به دنبال اجرای آتش‌بس و بندهای قطعنامه برود.

 

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به نامه‌های صدام، به ویژه نامه آخری، گفت: اعتراف حاکم عراق و ارتش بعث برای رسیدن جمهوری اسلامی به همه اهداف خود در دفاع مقدس به عنوان سندی غیر قابل انکار، در تاریخ ایران ثبت شده است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وعده خداوندی در «إِنَّ اللَّهَ لَا یُخْلِفُ الْمِیعَادَ» را برای پیروزی‌های ایران، بهترین مصداق در دوره معاصر دانست و گفت: صدام، ارتش بعث، حامیان آنها و منافقین که ستون پنجم آنها بود، از تاریخ عراق حذف شدند و هر چند مردم عراق هنوز روی  آرامش ندیده‌اند، اما اگر اختلافات مذهبی و اقدامات تروریستی دشمنان مردم بگذارد، به سوی حکومت مردمی در حرکتند.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مردم ایران را مؤثرترین عامل برای پیروزی‌های متعدد در همه مقاطع جنگ دانست و گفت: پس از جنگ، با همت مردم، خرابی‌ها و ویرانی‌های کامل پنج استان را ساختیم و در دوران سازندگی، کشور را کارگاه توسعه و اشتغال آفرینی کرده بودیم، که البته اگر همان برنامه‌ها ادامه می‌یافت، امروز با این هجمه از بیکاری جوانان مواجه نبودیم.

 

وی، در بخش دیگری از سخنان خویش به پیروزی مردم ایران در مسأله برجام و مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: دنیا که تا قبل از این دولت، بر طبل تهدید و تحریم می‌کوبید، به میز مذاکره برگشت و حق ایران در استفاده صلح‌آمیز از دانش هسته‌ای را رسمی کرد.

 

هاشمی با اشاره به بعضی اظهانظرهای سیاسی برخی از مسئولان کشورهای اروپایی و آمریکا در خصوص قدرت هسته‌ای ایران، گفت: بارها گفته‌ایم که به حکم انسانیت و اسلام، به فکر استفاده نظامی از دانش هسته‌ای نیستیم و می‌خواهیم از مواهب صلح آمیز آن استفاده کنیم.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش سوم سخنان خویش، با یادآوری روزهای جنگ که مردم در قالب بسیج به کمک فرماندهان و نیروهای سپاه و ارتش در جبهه‌ها می‌رفتند، گفت: افتخارآمیزترین جنگ دنیا، دفاع مقدس ایران است که کارهای آن بر کاکل مردم، نیروهای نظامی و بسیجیان می‌چرخید.

 

فرمانده هشت سال دفاع مقدس، با بیان نمونه‌هایی از نقش آفرینی‌های جوانان، به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، در جنگ گفت: علاوه بر شهدا که با افتخار به بزم اولیاء و انبیاء رفته‌اند، جانبازان، آزادگان و ایثارگران به عنوان سرمایه‌ی ارزشمند در جامعه حضور دارند که باید از آنان در مسئولیت‌ها و مشاغل علمی، آموزشی، تحقیقی، پژوهشی و مدیریتی استفاده کرد.

 

هاشمی رفسنجانی، با بیان این جمله که «رزمندگان حقّ بزرگی بر گردن ایران دارند»، به قانون حمایت از ایثارگران برای ورود به دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در ماه‌های آخر جنگ قانونی را در مجلس برای جبران عقب‌ماندگی تحصیلی جوانان تصویب کردیم که آیین‌نامه اجرایی آن در زمانی که من به دولت رفتم، نوشته و ابلاغ شد که الحمدلله پس از آن شاهد حضور ایثارگران، خانواده‌های معظم شهدا، آزادگان و جانبازان عزیز در فضای دانشگاهی کشور بودیم که نقش ارزنده‌ای برای تقویت روحیه‌ی فداکاری و ایثار داشتند.

 

وی با بیان خاطراتی از چند عملیات که منجر به آزادسازی بخش‌هایی از خاک سرزمین ایران شد، گفت: قبلاً به هنرمندان و شاعران یادآوری و توصیه کرده بودم که باید تاریخ جنگ را به کمک ادبیات نیرومند ایرانیان مانند شاهنامه جاودانه کرد که حماسه‌های آن افسانه نیست، بلکه واقعیت‌هایی است که در میدان جنگ اتفاق افتاده است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطاب به رزمندگان، گفت: جامعه نقش شما را می‌داند و تاریخ از شما به عنوان مدافعان ایران عزیز یاد خواهد کرد.

 

هاشمی رفسنجانی، با گرامیداشت یاد و نام و خاطره‌ی شهدای هشت سال دفاع مقدس، گفت: گلزار شهدا، آرامگاه روحی مردم ایران است.

 

وی به طرح احداث یادمان‌های شهدا در دانشگاه‌های کشور و به ویژه در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: یادمان‌های شهدای گمنام، زیارتگاه مردم، به خصوص دانشجویان شده است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش پایانی سخنان خویش، گفت: به روحیات امروز همه‌ی کسانی که روزی در جنگ زحمت کشیده‌اند و سنگرنشین بودند، احترام می‌گذارم، حتی اگر ببینم مخالف نظرات من هستند، چون دلسوزی خود نسبت به ایران و انقلاب را ثابت کرده‌اند.

 

فارس/222

۹۵/۰۷/۰۶
ابوعلی تعداد بازدید از این مطلب ۱۰۴۱ نفر

خاطرات

رزمندگان

عملیات

فرماندهان

هاشمی رفسنجانی