وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (allinews.ir) توجه!:
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنها دارد.
در صورت عدم وجود اخبار در کادر ذیل، باید مجدد وارد شوید تا به جدیدترین اخبار دسترسی داشته باشید!
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

 
Banker - طراح تحقیق و تفحص از بانک‌ها گفت: در تحقیق و تفحص از بانک‌ها بیش از مچ‌گیری، به دنبال آسیب‌شناسی هستیم.

به گزارش بنکر (Banker)، ایرج ندیمی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و طراح تحقیق و تفحص از بانک‌ها در خصوص این تفحص به تسنیم گفت: دوستان اشکالات محتوایی نسبت به درخواست تحقیق و تفحص از بانک‌ها داشتند که با توضیحاتی که دادم، راضی شدند و قرار است این درخواست به زودی به کمیسیون ارجاع شود. وی با بیان اینکه این درخواست با عنوان تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی، دولتی و مؤسسات اعتباری ارائه شده، افزود: هدف از درخواست این تفحص، کمک به دولت و مجلس است و بیش از آنکه به دنبال مچ‌گیری باشیم، به دنبال آسیب‌شناسی هستیم و قصد داریم به بانک‌ها کمک کنیم. طراح تحقیق و تفحص از بانک‌ها خاطرنشان کرد: در درخواست تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی، دولتی و مؤسسات اعتباری اهداف 15 گانه‌‌ای در نظر گرفته شده که به این شرح است:
1- پیگیری کفایت سرمایه و نتایج آن 2- میزان دقیق معوقات، مشکوک الوصول،‌ سر رسید شده طی پنج سال اخیر به تفکیک هر بانک 3-  نسبت توزیع منابع در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از تولید،‌خدمات، ساختمان و ... به تفکیک بانک و سنوات پنج ساله 4- میزان جمع‌آوری سپرده‌ها در طول 5 ساله 5- میزان تاخیر و جرایم و اصل و فرع و مستندات قانونی پیوست آن به اصل  و گرفتن سود از اصل و فرع جرایم توامان و نیز تقدم اخذ سود بر اصل دربانک‌ها و عدم تسویه وام در زمان جلوتر و یا گرفتن سود سال‌هایی که فرا نرسیده است 6- اصل سود سپرده‌ها در طول پنج سال به تفکیک 7-  میزان تسهیلات به بخش کشاورزی و صنعت به تفکیک در پنج سال آخر 8-  علت عدم پرداخت تسهیلات وام ازدواج 9- علت هزینه‌های غیرضرور برای ساخت و دکوراسیون و ... بانک‌ها و محل تامین آن 10-  علت توسعه شرکت‌های سرمایه‌گذاری ناشی از مصادره شرکت‌ها 11-  کیفیت عمل بانک‌ها در جلوگیری از ورشکستگی کارآفرینان 12-  اقدامات در کاهش مفاسد اقتصادی 13-  علت تطویل کارشناسی توجیه فنی و اقتصادی بانک‌ها و کیفیت به کارگیری کارشناسان متناسب با ایده‌ها و طرح‌های جدید و دانش متناسب با آن 14-  علت عدم اجرای مصوبات شورای پول و اعتبار 15-  علت قبض و بسط شعب در استان‌ها و شهرستان‌ها و مناطق شهری.

۹۳/۰۴/۰۱
ابوعلی تعداد بازدید از این مطلب ۶۱۳ نفر

تفحص