وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (https://allinews.ir) توجه!
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد.
جدید ترین اخبار ایران و جهان از منابع مختلف:
پیوندها
با ابزار اوقات شرعی، کاربرانی که از رایانه یا گوشی های تلفن هوشمند و پیشرفته استفاده می نمایند، مي توانند اوقات شرعی شهر های خود را مشاهده. و درهنگام اذان صبح، ظهر و مغرب نیز، صدای اذان از بلندگوی دستگاه های آنلاین پخش خواهدشد
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

۰۱ مرداد ۹۵ ، ۲۱:۵۴

مهمترین عوامل فقر در تهران!

مهمترین عامل تبیین کننده فقر در تهران مسکن است و پس از آن شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،نتایج یک تحقیق که انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرده است نشان می‌دهد مهمترین عامل تبیین کننده فقر در تهران مسکن است و پس از آن شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قرار دارد. الگوی فقر در کلان شهر تهران ماهیت خوشه‌ای داشته و بر همین اساس منطقه ۱۷ تهران بیشترین افراد فقیر را در خود جای داده و پس از آن نیز مناطق ۱۸، ۱۹ و بیست در رده‌های بعدی قرار دارند.
 
 این پژوهش که توسط سامان ولی نوری پژوهشگر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ارائه شده است، نشان می‌دهد امروز فقر توسعه پایدار شهری در اغلب کلان شهرهای کشور را با تهدید مواجه کرده است.
 
در این تحقیق تاکید شده است که روش‌های صرفا اقتصادی در شناخت و بررسی فقر در شهرها مناسب نیست و باید ابعاد زمانی و مکانی فقر را مد نظر قرار داد و به طور دینامیک فقر شهری را بررسی کرد.
 
نتایج این تحقیق که بر اساس روش تحلیل عاملی صورت گرفته است و مولفه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مسکن را در ۴۳ شاخص بررسی کرده تاکید دارد مهمترین عامل تبیین کننده فقر در تهران مسکن است و پس از آن شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.
 
در این پژوهش همچنین نقشه پهنه‌بندی فقر در تهران ترسیم شده است که نشان می‌دهد الگوی فقر در کلان شهر تهران ماهیت خوشه ای داشته و بر همین اساس منطقه ۱۷ تهران بیشترین فقیر را در خود جای داده است و پس از آن نیز مناطق 18 ، 19 و بیست در رده‌های بعدی قرار دارند.
عالی نیوز
منبع: ایسنا

۹۵/۰۵/۰۱
ابوعلی تعداد بازدید از این مطلب ۱۰۰۸ نفر

تهران

عوامل

فقر

مهمترین