وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (https://allinews.ir) توجه!
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد.
جدید ترین اخبار ایران و جهان از منابع مختلف:
پیوندها
با ابزار اوقات شرعی، کاربرانی که از رایانه یا گوشی های تلفن هوشمند و پیشرفته استفاده می نمایند، مي توانند اوقات شرعی شهر های خود را مشاهده. و درهنگام اذان صبح، ظهر و مغرب نیز، صدای اذان از بلندگوی دستگاه های آنلاین پخش خواهدشد
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

امام خمینی(ره) با رهبری آخرین انقلاب بزرگ قرن بیستم پایه گذار اندیشه سیاسی مبتنی بر نظام توحیدی بود و مردم محوری یکی از ارکان و شاخصه های مهم اندیشه سیاسی ایشان به شمار می آید.

کرمان- ایرنا؛ اندیشه های سیاسی امام راحل همواره چراغ راه و مشخص کننده مسیر حرکت نظام جمهوری اسلامی می باشد و تحلیل تفکر سیاسی امام خمینی(ره) گره گشای بسیاری از مشکلات پیش رو بوده است.
امام خمینی(ره)با بهره گیری از آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) و تجارب جنبش ها و نهضت های اسلامی و آزادیخواهانه پیشین توانستند نظام سلطنتی 2500 ساله را فرو ریزد و مدلی از حکومت برپایه وعده ها و سنن الهی پایه ریزی نماید.
ویژگی بسیار بارز اندیشه سیاسی امام راحل(ره) در همه دوره های حیات مادی و معنوی ایشان مردم محوری و مردم باوری بشمار می آمد که تا آخر عمر پر برکت شان در کلام و سیره رهبر فقید انقلاب همواره جاری بود.

امام راحل هیچگاه مطلب و عملی که خلاف خواست و نظر اکثریت مردم باشد را نمی پذیرفتند، طوریکه در کوران مبارزات انقلاب اسلامی و زمانی که پایه های رژیم سلطنتی درمرز فروپاشی بود، ایشان بر ضد مصالح ملت ایران با افراد و گروه ها با اطرافیان رژیم پهلوی مصالحه نکردند.
تبعیت و پیروی امت مسلمان ایران نیز بر اساس همین خصوصیت مردم باوری امام عظیم الشان بود که از روز اول مبارزه و قیام بر ضد ظلم و ستم تا پایان عمر ادامه داشت و در عرصه های همچون انتخابات، راهپیمایی ها و آیین های مختلف بروز و ظهور پیدا می کرد.
بر خلاف نظام های حکومتی و مکاتب غربی که زمامداران با وعده و تبلیغات آرای مردمی را جلب می کنند، امام خمینی (ره) با رهبری پیامبر گونه و بازخوانی خط اسلام اصیل توانستند نظر و عقیده آحاد مردم را جلب کنند و مردم محوری نقش متمتازی در تصمیم های ایشان داشت.
اوج مردم باوری امام بزرگوار ملت در وصیت نامه سیاسی و الهی ایشان قرار دارد در جایی که می فرمایند، ملت حاضر ایران برتر و بهتر از ملت حجازعصر پیامبر(ص) و کوفه امام علی(ع) است.
امام راحل با مردم باوری و تکیه بر ظرفیت بی پایان اقیانوس ملت ایران تمامی تو طئه ها و دسیسه ها، جنگ تحمیلی، تحریم ها و بحران های داخلی و خارجی را ناکام گذاشتند و امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در اوج امنیت و اقتدار در منطقه پر آشوب خاورمیانه می درخشد.
هر چند سیره و اندیشه سیاسی امام راحل پس از ارتحال نیز بوسیله یاران ایشان ادامه پیدا کرده است، اما برخی گروه ها و اشخاص در مواردی مردم باوری را کمرنگ کرده و اجتهاد فردی را جایگزین آن کرده اند.
تشخیص امام راحل در اهمیت و ضرورت مردم باوری و مردم محوری در اندیشه سیاسی شان رمز موفقیت ها و پیروزی ملت ایران بوده و اگر این شاخص تضعیف شود قطعا نظام جمهوری اسلامی متضرر خواهد شد.
شکاف و تقسیم مردم به دو قطب متفاوت، مایوس و ناامید کردن ملت از آینده، تضعیف رای مردم و اعمال نظر شخصی از آفت ها و آسیب هایی است که خلاف مردم باوری در اندیشه سیاسی معمار کبیر جمهوری اسلامی است.
اما ملت ایران در پرتو هدایت رهبری معظم انقلاب نشان داده اند با پیروی از سیره و اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) اجازه تضعیف اصول لایتغیر ایشان را نخواهد داد و در غیاب آن امام همام نیز به آرمان های آن مرد بزرگ وفادار خواهند ماند.